ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10141385
*
nr 1014 1385
Spegel
Nyrokoko, höjd: 70 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 januari 2016
kl 20:07:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/1 18:10:09
1
100 kr
21/1 18:23:21
2
150 kr
24/1 21:57:15
3
200 kr
24/1 23:58:49
4
600 kr
25/1 16:51:07
5
350 kr
25/1 16:51:07
4
400 kr (Budbetjänt)
25/1 16:51:24
5
500 kr
25/1 16:51:24
4
600 kr (Budbetjänt)
25/1 16:51:36
5
700 kr
25/1 16:58:17
4
900 kr
25/1 19:46:58
6
Vinnande bud
25/1 20:04:15
6
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:58
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1014 1385
Spegel
Nyrokoko, höjd: 70 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 januari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/1 18:10:09 | 1 | 100 kr |
21/1 18:23:21 | 2 | 150 kr |
24/1 21:57:15 | 3 | 200 kr |
24/1 23:58:49 | 4 | 600 kr |
25/1 16:51:07 | 5 | 350 kr |
25/1 16:51:07 | 4 | 400 kr (Budbetjänt) |
25/1 16:51:24 | 5 | 500 kr |
25/1 16:51:24 | 4 | 600 kr (Budbetjänt) |
25/1 16:51:36 | 5 | 700 kr |
25/1 16:58:17 | 4 | 900 kr |
25/1 19:46:58 | 6 | Vinnande bud |
25/1 20:04:15 | 6 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:58